KEHRİBAR

        Öncelikle kehribar bir taş değildir. Kehribar erken dönemlerde kozalaklı ağçların reçinelerinin yüksek basınç altında fosilleşmesiyle oluşmuş doğal bir maddedir. Baltık ülkelerinde çokça bulunur. Baltık ülkeleri dışında Burma, Lübnan, Sicilya, Meksika, Romanya, Kanada ve Dominik Cumhuriyeti’nde çıkarılır.

Baltık amberinin sırrı boncukların içinde gizlidir. İçerdiği Suksinik Asit başka bir deyişle Amber Asiti Avrupa ülkelerinde doğal bir antibiyotik olarak bilinir ve kullanılır. Kimyasal formülü C4 H6 O4 olan amber asiti bir mineral değildir, kozalaklı ağaçların doğal reçinelerini içeren organik bir maddedir.

Gerçek kehribarın en önemli özelliği yakıldığında etrafa çam kokusu yaymasıdır.

Kehribarın en önemli yararı insanın üzerindeki tüm olumsuz enerjiyi arındırarak insana dinçlik, tazelik dıuygusu vermesidir. Üzerinizde sürekli kehribar taşıdığınızda kehribarın etkisini sezebilir hissedebilir ve ruh halinizdeki değişimi kendiniz de fark edebilirsiniz.

Baş ve boyun ağrısından mı şikayetçisiniz, kehribar ağrı giderici özelliğiyle yardımınıza koşar. Sürekli yanınızda taşıdığınızda kehribarın ağrılarınızı nasıl geçirdiğini göreceksiniz.

 Kehribar kan basıncınızın düzene girmesinde de etkilidir. Yüksek tansiyonun dengelenmesinde kehrişbarı kullanabilirsiniz.

 Kehribarı korumanın en kolay yolu onu üstümüzde bulundurmaktır. Çünkü cildin salgıladığı yağ kehribarın yüzeyini kaplayarak oksidasyonu yavaşlatır.

 Kehribarın en büyük düşmanları oksijen ve ışıktır. Sıcaklık ve ışık oksidasyon işlemini hızlandırırlar. Bunun için deniz, havuz gibi ortamlarda kullanılmaması tavsiye edilir.

Kehribarı 14 günde bir akan musluk suyunun altında 1-2 dakika tutmanız ve pamuklu bir bezle kurulamanız yeterlidir.

Bodukko siz değerli müşterilerimiz için tasarladığı birbirinden güzel ve birbirinden şık takılarıyla her zaman yanınızda. Bodukko kehribar takı ve aksesuarlar siz ve sevdikleriniz için hem güzel bir armağan hem de sevdiklerinize olan sevginizi ölümsüzleştirecek değerli bir anı olacaktır.

Bodukko doğal kehribar takı ve aksesuarlarla kendinizi ve yaşamınızı daha da güzelleştirin.

Bodukko tasarımlarıyla gözler her zaman üzerinizde olsun!

Bodukko ile mutluluk her zaman sizinle!

Kehribar Tesbihler
Kehribar Takılar