DOĞAL TAŞLAR VE ÖZELLİKLERİ

Doğal Taşlar çağlar boyu güzellikleriyle inasanları kendilerine çekmişlerdir. İnsanlar doğal taşların uğuruna inanmış ve onları takı yapımında kullanagelmişlerdir.

Her bir taşın kendine özgü bir enerjisinin bulunduğu ve insan üzerinde etkilerinin bulunduğunu inancı yaygındır. Taşların faydalarını görebilmek için en önemli nokta ise cildinize direkt değmesidir.

Taşların etkilerinin bilinmesi ve hastalıklarda tedavi amacıyla kullanılmasının tarihi Mısır dönemindeki yazıtlarda işaret ettiğine göre daha da eski uygarlıklara kadar dayanmaktadır.

Örneğin Antik Yunan’ da en gözde taşlardan olan ametist sarhoşluğu önlediği inancıyla kadeh yapımında kullanılmıştır, Eski Türk şamanları yeşim taşının yağmur yağdırdığına inanmışlardır.

Bodukko siz değerli müşterilerimiz için tasarladığı birbirinden güzel ve birbirinden şık takılarıyla her zaman yanınızda. Bodukko doğal taş takı ve aksesuarlar siz ve sevdikleriniz için hem güzel bir armağan hem de sevdiklerinize olan sevginizi ölümsüzleştirecek değerli bir anı olacaktır. Bodukko doğal taş takı ve aksesuarlarla kendinizi ve yaşamınızı daha da güzelleştirin.

Bodukko tasarımlarıyla gözler her zaman üzerinizde olsun!

Bodukko ile mutluluk her zaman sizinle!

Tasarımlarımız için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

İnsanlarca en sık kullanılan doğal taşları yakından tanıyalım

Akik; güçlü bir iyileştiricidir. Taşta var olan farklı minerallerin taşıyanın vücuduna geçmesi için güneş ışığına ihtiyaç vardır. Yani hazır güneşin de kendini iyice göstermeye başladığı mevsimdeyken akik bir aksesuar edinip tenimize temas etmesini sağlayalım ki pek çok konuda şifa bulalım. Akik, koruyucu özelliğinin yanında güç, mutluluk ve pozitif düşünce vermesiyle bilinir. Uykusuzluğa, göz değmesine karşı etkileri vardır. Tansiyonu dengeler ve akıl-mantık gücünü geliştirir. Bu taşı yüzük olarak kullanan pek çok işadamına denk gelmeniz olası; çünkü cesaret arttırıp kendine güveni geliştiren bir taştır.

Akuamarin; cesaret taşı olarak da bilinir. Akuamarin taşıyan kişiye bereket ve uğur getirir. Ruhsal doyuma ulaşmanızı sağlar ve utangaçlığı yenmeye yardımcı olur. Belleği güçlendirir. Solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelir. Akuamarin güzellik, dürüstlük, güven ve bağlılık sembolü olarak görülür.

Amazonit; çok değerli olmasa da çok duyarlı bir taştır. Enerjisiyle ölümcül hastalara bile iyi gelir, doğumu kolaylaştırır, kasları güçlendirir.

Amber;  Roma döneminden beri guatr tedavisinde kullanılmasıyla bilinir. Ağrı olan bölgeye konulduğu zaman ağrıyı aldığı bilinir. Sol elde oynanınca stresi aldığı bilinir. Bu sebepten erkeklerin amberden tespih taşımaları yaygınlaşmıştır. Para getiren bir taş olduğu düşünülerek kasalara da konulur.

Ametist; nazardan koruyan taş olarak kabul edilir. Bundan başka pek çok özelliği olan bu taş cilt hastalıklarına alerjiye, göz hastalıklarına, astıma çok iyi gelir. Depresyona karşı etkili olan bu taş vücuttaki negatif enerjiyi almasıyla ünlüdür. İç huzur veren bu taş uykusuzluk problemi yaşayanlar için de çok faydalıdır.

Aventurin; çok geniş etkiye sahiptir. Hayal kuranların taşı olan aventurin mutlu olmak için ve depresyondan kurtulmak için kullanılmalıdır. Şans verici bir gücü olduğu düşünülen bu taşı doğrudan göğsünüzün üzerinden cildinize temas ettirecek şekilde taşırsanız etkisi daha kuvvetli hissedilir.

Ay Taşı; yaşama sevinci verir. Farklı düşünceler ve duyguların dengesini sağlayarak empati duygusunu kuvvetlendirir. Oburluğa karşı etkilidir ve yaşlanmaya karşı etkilidir.

Azurit; psişik güçleri arttırıcı özelliğiyle bilinir. Bunun yanında konuşkanlığınızı arttırır. İşi dolayısıyla uzun süre bilgisayar kullananların yorulan gözleri için çok iyidir. Kadınların adet sancılarını gidermede de faydalanılabilecek çok etkili bir taştır.

Çeroit; farkındalığın artmasını sağlayan bu taş işitme problemlerine de iyi gelir. Hatta korkulardan kurtulmak amacıyla ametist taşıyla birlikte kullanılması uygun görülür.

Elmas; sadakat, bolluk,neşe sembolüdür. Büyülerden ve zehirlenmelerden koruduğu da söylenir. Kötü rüyalar görülmesini engeller, başarı ve cesaret verir.

Florit; dikkat dağılmasını önleyici bir taştır. Eski anılara takılı kalanlar için bir kurtarıcı niteliğindedir. Huzur verici bir taş olan florit başka taşlarla kullanılmamalı ki etkisi azalmasın.

Hayalet taşı; hayallerin ve hedeflerin gerçekleşmesini sağlayan bir taştır. Güven duygusunu pekiştirip, yeni deneyimlere sıcak bakılmasını sağlar. Kramplara karşı etkilidir.

İnci; asaletle özdeşleşmiş olan bir taştır. İç huzur verdiği gibi güç ve çalışma hırsı da verir.

Jasper; sevgi ve inancı temsil eden bir taştır. Kan yapısına etkisi büyüktür ve taşıyana maddi güç sağlar.

Kalsedon; cesaret verici bir taştır. Farklı ortamlara girildiğinde değişime ayak uydurulmasında yardımcı olur. Gözle ilgili sağlık problemlerinde destekleyicidir. Kendini ifade etme yeteneğini geliştirir ve nazara karşı da koruyucu özelliği vardır.

Mercan; cilt hastalıklarına karşı çok etkili olan bir taştır. Ev ve aile içindeki huzuru sağlar. Zekayı kuvvetlendirir, saflığın korunmasında yardımcı olur.

Mıknatıs taşı; sıkıntılı dönemlerinizde üzerinizde hissettiğiniz yükü azaltıcı etkisi vardır. Değişim ve yenilenme arzusu verip taşıyanı cesaretlendirir. Saçları, kemikleri ve deriyi korur.

Necef taşı; negatif enerjiyi yok etme pozitif enerjiyi toplama özelliği taşır. Tene temas ettirilerek taşındığında diğer insanların kötü enerjisinden korunmayı sağlar.

Oltu taşı; negatif enerjiyi alıp stresi yok eder.

Pembe Kuvars; nadir bulunan bir taştır. Duygusal dengeleyici özelliğinin yanında göz sağlığı için de çok etkilidir. Nazardan koruma etkisi de mevcuttur.

Safir; güven,sevgi veren bir taştır. Taşıyan kişinin duygu yoğunluklarından kurtulmasını sağlar.

Yakut; önsezileri kuvvetlendirir, hoşgörüyü arttırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Zümrüt; duygusal dengeleyici bir taştır. Bolluk, sevgi,sabır unsurlarına sahiptir.

Sizin için tasarlanmış Doğal Taş  Takılar