KUVARS TAŞI

– Aşırı heyecanlı kimseler karar vermekte ve gündelik hayatlarında sakin kalmakta zorlanabiliyor. Kuvars Taşı, aşırı heyecanın dengelenmesinde ve kişinin daha sakin bir karaktere bürünmesinde yardımcı oluyor.
-İç huzurun sağlanması ve daha neşeli bir kişilik oluşumunda da bu taştan fayda sağlamak ve yardım almak mümkündür.
-Dikkat ya da odaklama sorunu olan kişilerin bir işe daha sıkı bağlanması ve o iş ile ilgilenmesi için de bu taştan yardım aldıkları ifade ediliyor. Bununla birlikte motivasyonu arttırıcı bir özelliği olduğunu da söyleyebiliriz.
– Gözlem yeteneğini arttırır ve bu sayede çevrenizde olup bitenleri daha iyi değerlendirmenize yardımcı olur.
– Psikolojik olduğu düşünülen cinsel sorunların giderilmesinde de bu taştan yardım almak mümkündür. Özellikle eski çağlarda bu taşın cinsel sorunları ortadan kaldırmak adına kadın ve erkeklere hediye edildiği yazılıyor. Bu özelliği ile Ay Taşı gibi etki göstermektedir.
– İletişim kurma sorunu yaşayan ve özgüveni eksik olan kişilerin kendilerini daha iyi ifade edebilmesini sağlıyor.
– Ruhsal bunalım ya da iç huzursuzluk durumunda bu taştan yardım alabilirsiniz. Özellikle depresyon döneminde en büyük yardımcılarınızdan bir tanesi olacaktır.
-Nörolojik hastalıkların tedavi edilmesinde de bu taşın çokça tercih edildiği ve kullanıldığı ifade ediliyor.
-Vücuttaki fazla elektriği alır, eksikliği tamamlar.
-Tansiyonu düzenler, meditasyonda kullanılır.
-Cep telefonu taşıyan kimselerin yanında mutlaka kristal bulundurması gerekir. Çünkü kristal radyasyonu toplar. Kristaller almış olduğu radyasyonu 15 günde bir yıkamak suretiyle atarlar.