HEMATİT

-Kan dolaşımı düzeninin sağlıklı olmasına yardımcıdır. Bu özelliğinden dolayı romatizmaya iyi gelir.
– Enerji kaynağıdır,
– solunum yolları üzerinde olumlu etkileri vardır.
-Kan dolaşımının sağlıklı ve düzenli olmasına yardımcı oluyor. Enerji verici ve canlandırıcı etkileri olduğu söylenmektedir.
-Cesaret veren Hematitin, kararsızlık çekenler için çok faydalı olduğu bilinir. İskelet sistemi hastalıkları için faydalıdır.
-Bu taşın en büyük özelliği stresi ve sıkıntıyı kısa sürede ortadan kaldırıyor olmasıdır.
Üzerinizdeki gerginliği atmak için sizler de gün boyu yanınızda taşıyabilirsiniz.
– Gündelik hayatta yaşanan problemlere daha akılcı çözümler üretebilmek ve gerginlikten uzak kalmak adına yine bu taştan yardım alabilirsiniz. Etkisini kısa sürede gösterecek ve daha dingin bir beden sunacaktır.
-Aşırı heyecan sahibi kimseler de rahatlamak ve sakin kalabilmek adına bu taşı tercih ediyorlar. Beklentilerinizi bu bağlamda da karşılayacağından şüpheniz olmasın.
– Enerji veren bir taştır ve gündelik hayatlarınızda daha hareketli olmanızı sağlayan özel bir taş olduğunu da belirtmek gerekiyor.
-Motivasyon arttırıcı bu taş sayesinde iş hayatında çok daha başarılı olacaksınız. Modunuz düştüğü an imdadınıza yetişecek ve enerjinizi toplamanızı sağlayacaktır.
– Mercan Taşı gibi mantıklı düşünmeyi tetikleyen bir taş olduğunu da belirtmek gerekiyor.
-Bedensel rahatlığın sağlanmasında ve kişinin kendini gün içerisinde daha iyi hissetmesine yardımcı olan özel değerli bir taş olduğunu da söyleyebiliriz.